Історія підприємства

Історію нашого підприємства було покладено в 1968 році, коли почалося будівництво Вінницького заводу радіотехнічної апаратури – великого підприємства оборонної промисловості колишнього СРСР. 21 липня 1969 р. був заснований Вінницький завод радіотехнічної апаратури. Це була єдина структура Міністерства радіопромисловості СРСР, яка будувалася і працювала як підприємство з випуску блоків живлення алфавітно-цифрових друкарських приладів для ЕОМ військово-промислового комплексу, а також зварювальних апаратів, трансформаторів, електричних обігрівачів для масового споживання. Завод спеціалізувався на масовому виробництві засобів обчислювальної техніки і виробів силової електроніки. Початок 90-х – важкий час для більшості підприємств і промислового комплексу в цілому, але не дивлячись на всі труднощі, саме економічна ситуація, яка склалась, послужила новим поштовхом у розвитку ВЗРТА «Маяк».

У 1991 році на базі заводу було створено відкрите акціонерне товариство “Маяк”, яке було одним з найбільших промислових підприємств в Україні. У 1994 році, відповідно до рішення Міністерства машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України, державний ВЗРТА реструктуровано в ВАТ «Маяк».

ВАТ «Маяк» включав в себе такі дочірні підприємства. Це “Зовнішньоекономічна фірма “Маяк”, “Автомобіліст”Маяк”, “Житлово-експлуатаційна комплекс”, Культурно спортивний комплекс “Маяк ЛТД”, “Теплокомуненерго “Маяк ЛТД” і “Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс “Маяк ЛТД”.

У 1997 році була зареєстрована торгова марка «Термія», під якою виготовляється продукція підприємства. Підприємство щорічно розробляє нові вироби, розширює номенклатуру своєї продукції, ґрунтуючись на найсучасніших технологіях із застосуванням комплектуючих виробів провідних світових фірм, використовуючи високоякісні, екологічно чисті матеріали. Вся продукція проходить багаторівневу систему випробувань і контролю, сертифікована в Україні, Росії та Білорусі.

23 березня 2012 року підприємство реорганізовано в публічне акціонерне товариство.

У вересні 2014 році завод “Маяк” відсвяткував 45-річний ювілей.

15 травня 2017 році публічне акціонерне товариство “Маяк”було  перейменовано в Приватне акціонерне товариство “Вінницький завод “Маяк”.

У складі ПРАТ “Вінницький завод “Маяк”на сьогодні налічується 4 дочірніх підприємства: ДП “Зовнішньоекономічна фірма “Маяк”, ДП “Житлово-експлуатаційна контора”, ДП “Теплокомуненерго Маяк “, ДП “Автомобіліст “Маяк”, а також 3 товариства з обмеженою відповідальністю: ТОВ ” Теплокомуненерго “Маяк ЛТД”, ТОВ ” Культурно-спортивний комплекс “Маяк ЛТД”, “Лікувально-оздоровчий спортивний комплекс “Маяк ЛТД”.

У 2019 році завод відсвяткував свій славний 50-річний ювілей.

Гармонійно з’єднавши традиції оборонного комплексу і передових технологій провідних світових виробників в поєднанні з сучасним дизайном, наше підприємство сьогодні займається розробкою і виготовленням широкої гами побутової техніки, електрообігрівальних приладів і радіаторів (мідно-алюмінієвих, сталевих) для систем опалення під власною торговою маркою «Термія».

Ми щорічно розробляємо нові вироби, розширюємо модельні ряди своєї продукції, грунтуючись на сучасних технологіях із застосуванням комплектуючих виробів провідних європейських фірм. Підприємство зарекомендувало себе як виробник продукції з хорошим співвідношенням ціна-якість, гнучкими цінами і широким асортиментом товарів, так як ми працюємо з переконанням, що споживачі гідні найкращого.