Вінницький "Маяк". Технології ощадливого електроопалення.

25/12/2014

Одним з найбільших виробників сучасного устаткування для систем опалення  є ПАТ «Маяк». Прилади, що виготовляються на Вінницькому заводі під торговою маркою «Термія», протягом багатьох років задовольняють вимоги споживачів щодо ощадливого використання енергоносіїв та добре зарекомендували себе у співвідношенні ціна-якість.

Електрокотли ТМ «Термія»

Електричні котли доцільно використовувати в нових та вже змонтованих традиційних рідинних системах опалення на природному газі, твердому або рідкому паливі, а також як паралельне джерело тепла (при перевищенні ліміту по газу) в нічний час за пільговим тарифом на електроенергію, або для підтримки мінімальної температури в системі опалення за відсутності мешканців.

Широкий асортимент електрокотлів розрахований на роботу в електромережах з напругою 220 В (потужністю 4,5кВт, 6 кВт) та 380 В (потужністю 6 кВт, 9 кВт, 12 кВт, 18 кВт).

Електроконвектори ТМ «Термія»

Вагома перевага електричних конвекторів – зниження капітальних витрат на придбання і монтаж устаткування систем обігріву. Наприклад, вартість монтажу системи опалення на базі електроконвекторів у 4-8 разів менша ніж монтажу системи з іншими енергоносіями з еквівалентною тепловою потужністю. При цьому немає необхідності в проміжному теплоносії, тому системі не загрожує заморожування в аварійних ситуаціях. Зважаючи на низьку інерційність, високу високу точність підтримки температури в приміщенні, електроконвектори з високим коефіцієнтом корисної дії дозволяють заощаджувати до 10 % електроенергії порівняно з традиційними системами опалення на електрокотлах.

При монтажі такої системи опалення немає необхідності в будівельних роботах, устаткування не потребує спеціальних навичок при установці, а кількість приладів у системі є необмеженою і визначається тепло потребою конкретного приміщення.

Система опалення збирається подібно до конструктора з можливістю її доповнення і розширення вже діючих систем опалення. Електроконвектори підключаються до електромережі стандартними євровилками і євророзетками. На їх монтаж не вимагається спеціальних дозволів (за умови дотримання встановленого для даного приміщення ліміту потужності). Вони мають два ступеня захисту: IP 20 – звичайного виконання та IP 24 – каплебризгозахисне виконання, що допускає їх використання у ванних і туалетних кімнатах.

Широка номенклатура електроконвекторів «Термія» - більше 300 найменувань потужністю0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 2,5 кВт – дозволяє точно підбирати їх під конкретне приміщення і встановлювати як стаціонарні – для монтажу на стіну, так і переносні  - для установки на підлозі, відповідно з обраними дизайнерськими рішеннями.

Переваги електрокотлів ТМ «Термія»

 • Корозійна стійкість бака і приєднувальних патрубків забезпечується цинковим покриттям. В основі конструкції електрокотла – сталевий теплообмінник з блоками трубчастих нагрівачів (ТЕНів) з нержавіючої сталі.
 • Висока ступінь термоізоляції бака досягається завдяки високоякісному  фольгованому ізоляційному матеріалу Rpckwool (Данія).
 • Економічність. У електрокотлах передбачено три ступені регулювання потужності і капілярний термостат (виробництва Campini-corel, Італія), за допомогою чого автоматично підтримується встановлене значення температури теплоносія в системі на рівні від   5  ̊С до 85  ̊С.
 • Низький рівень шуму забезпечується блоком управління на базі електромагнітних реле.
 • Чотирьохрівнева система захисту, що передбачає автоматичне відключення  напруги від ТЕНів:
 • Дворівневий захист від аварійного підвищення температури теплоносія;
 • Захист від зниження швидкості циркуляції теплоносія;
 • Клапан скидання повітря для своєчасного усунення  виникнення повітряних пробок у системі.
 • Варіативність  комплектації. Електрокотли мають два основні варіанти: з циркуляційним насосом компанії Wilo (Німеччина) і без нього (на випадок необхідності приєднання котла до вже змонтованої системи опалення зі встановленим циркуляційним насосом).
 • Термін гарантійного обслуговування на всі котли – 2 роки. Термін експлуатації – не менше 10 років.

Переваги електроконвекторів ТМ «Термія»

 • Здатність обігріти приміщення протягом короткого проміжку часу і можливість точно відрегулювати  температуру за рахунок вбудованої системи автоматичного підтримання температури та високоточних термостатів, що підвищують економічність електроспоживання.
 • Надійність забезпечується багатоступеневим контролем на виробництві та використанням комплектуючих провідних європейських виробників.
 • Безпечність експлуатації гарантується застосуванням спеціальних систем захисту від перегріву та перекидання приладів.
 • Екологічність підтримується спеціальною конструкцією нагрівальних елементів, що виключає згорання пилу та кисню.
 • Вологостійкість досягається завдяки використанню каплебризгозахисного  ТЕНа.
 • Високий ступінь захисту від враження електричним струмом.
 • Термін гарантійного обслуговування електроконвекторів – 5 років. Термін експлуатації – не менше 10 років.

 

«Будівельний журнал», спецвипуск

"Енергозбереження, екологія, матеріали"

№1-2 2014